You have successfully logged out.
Urostomia
W przypadku urostomii mocz wydzielany jest w spoób ciągły, dlatego konieczne jest użycie worka urostomijnego. Twoja pielęgniarka stomijna pokaże Ci szczegółowo, jak dbać o urostomię i pomoże Ci wybrać i nauczy jak stosować sprzęt urostomijny, który najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom.
Z biegiem czasu prawdopodobnie nauczysz się samodzielnie żyć z urostomią, dzięki czemu znów odzyskasz niezależność. Warto wiedzieć, że posiadanie urostomii nie powinno uniemożliwiać prowadzenia aktywnego stylu życia. Niezależnie od tego, czy zostaniesz zaproszony na spotkanie, na kolację czy do teatru.. dzięki odpowiedniemu wyposażeniu będziesz mógł w pełni cieszyć się każdym wydarzeniem.
Być może zastanawiasz się, jak często powinieneś opróżniać worek. Jest to kwestia indywidualna dla każdej osoby. Znaczenie może mieć również ilość wypijanego płynu. Średnio worki urostomijne należy opróżniać co 2-4 godziny. Ich regularne opróżnianie jest konieczne, aby pomóc Ci zachować dyskrecję pod ubraniem i ograniczyć ryzyko wycieku.
Być może zainteresują Cię również inne informacje: Jeśli Twoja urostomia wykonana została metodą Brickera, wówczas wydalany mocz może zawierać śluz. Jest on wydzielany z odcinka jelitowego, który został użyty do utworzenia urostomii. Śluz może się zmniejszać i z czasem zniknąć w ciągu kilku miesięcy, ale może również pozostać, niezależnie od tego, czy jest widoczny gołym okiem.
Osoba z urostomią, która potrzebuje worka urostomijnego, ma wybór. Specjalnie zaprojektowane worki stomijne wyposażone zostały w ujście uro, umożliwiające opróżnianie worka. Dodatkowo, worek urostomijny można połączyć z workiem do zbiórki moczu, szczególnie w nocy, aby zapewnić większy komfort i lepszą regenerację podczas snu.
Połączenie worka urostomijnego z workiem do zbiórki moczu może pomóc w kontrolowaniu urostomii, zwłaszcza w nocy. Dodatkowy worek do zbiórki moczu założony na noc ma na celu ograniczenie zakłóceń snu, a tym samym lepszą regenerację.
Oferujemy worki do zbierania moczu, które można przymocować np. do nogi lub łóżka.
Worki urostomijne
W przypadku systemu jednoczęściowego płytka i worek stomijny są ze sobą połączone i muszą być wymieniane razem.
Worki urostomijne
W przypadku systemu dwuczęściowego płytka i worek są rozdzielone, a następnie łączone ze sobą za pomocą systemu łączącego. Worek można wymieniać w zależności od potrzeb, a płytkę pozostawić na miejscu przez kilka dni.
Mechaniczno-elastyczny system
Elastyczny system
Mechaniczny system
Oferujemy szeroką gamę worków mocowanych do łóżka oraz do nogi, kompatybilnych z naszymi workami urostomijnymi.
Ponieważ oddawany mocz może działać agresywnie na skórę, należy rozważyć zastosowanie akcesoriów pomocniczych. Czasami pomocny może okazać się pas stomijny, używany w celu dodatkowego zabezpieczenia.